Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Dying Light to udana produkcja polskiego studia Techland, która zadebiutowała w 2015 roku. W 2018 ogłoszono jej kontynuację, a teraz studio wreszcie postanowiło ujawnić oficjalną datę premiery Dying Light 2.

Dying Light 2 – data premiery

Oficjalna data premiery Dying Light 2 to 7 grudnia 2021 roku. Produkcja pojawi się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Twórcy ujawnili to podczas specjalnego live streama – jeśli go przegapiliście, nagranie dostępne jest poniżej:

Jednak, co ciekawe, uważne osoby mogły poznać datę premiery nieco wcześniej. Włoski sklep z grami przypadkowo ujawnił ją w reklamie zachęcającej do złożenia preorderu.

Wraz z ogłoszeniem oficjalnej daty premiery upubliczniono także nowy zwiastun gry, a mówiąc konkretniej, zwiastun rozgrywki:

Edycja kolekcjonerska Dying Light 2 – co już wiemy?

Dying Light 2 będzie dostępne w sprzedaży w czterech wersjach: zwykłej, deluxe, ultimate i kolekcjonerskiej. Dość znacząco różnią się one zawartością (i ceną), m.in. w zakresie tego, czy będą zawierały fabularne DLC, czy też nie.

Poniżej możecie zobaczyć, czym różnią się od siebie trzy pierwsze wersje w wydaniu cyfrowym:

dying light

Porównanie dwóch pierwszych edycji i kolekcjonerki w wersjach pudełkowych wygląda zaś następująco:

dying light 2 wersje

Za wersje cyfrowe zapłacimy: 199,99 zł (podstawowa), 269,99 zł (deluxe) oraz 339,99 zł (Ultimate). Najdroższa edycja ma kosztować 1099 złotych – wynika to m.in. ze sporych rozmiarów figurki o nazwie “Obrońcy miasta” dołączonej do zestawu. Poniżej możecie obejrzeć nagranie, przedstawiające edycję kolekcjonerską bliżej:

Co jeszcze wiadomo o kolejnym dziele Techlandu?

Akcja sequela udanej gry z 2015 roku odbywa się 15 lat po przegraniu przez większość ludzkości walki z zarazą, zmieniającą ludzi w bezlitosne zombie. Gra ma być rzekomo znacznie większa od swojej poprzedniczki, a twórcy przewidują kampanię fabularną na około 20 godzin. Polskich graczy może ucieszyć dostępność pełnego dubbingu i napisów w naszym języku.

W Dying Light 2 gracze wcielą się w postać Aidena Caldwella, zarażonego, który przybywa do ostatniego dużego miasta broniącego się przed wirusem. Zadaniem gracza będzie “podźwignięcie ostatniego bastionu ludzi z kolan”.

Planujecie zamówić Dying Light 2 przedpremierowo, a może sprawdzić ten tytuł później, w zależności od recenzji graczy i krytyków? Graliście w pierwszą część? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.