Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Wymiana baterii w Iphone to tak naprawdę konieczność, jeśli jest on używany przez około 2-3 lata. Gdy jest zużyta, pojawia się problem nie tylko z krótszym czasem pracy na pełnym naładowaniu, ale też z wyraźnym spowolnieniem systemu operacyjnego IOS, jak również z samoczynnym wyłączaniem przy niskich temperaturach. Proces związany ze zmianą starej baterii na nową wymaga niewątpliwie odpowiedniego przygotowania i nie sposób przeprowadzić go w warunkach domowych.

Ekstrakcja oraz aplikacja powinny być dokonywane wyłącznie w autoryzowanym serwisie. Pracownicy muszą być dobrze przeszkoleni. Oprócz stosownej wiedzy niezbędna jest dokładność, co jest równoznaczne z tym, iż muszą w pełni skoncentrować się, bowiem pośpiech w tym przypadku mógłby być bezsprzecznie złym doradcą, powodując pewne uchybienia.

Wykwalifikowany personel pozyskuje szczegółowe informacje od właściciela telefonu i spisuje je na specjalnie opracowanym formularzu, ale też w razie potrzeby wykonuje kopię zapasową do iCloud na komputerze z zainstalowanym programem iTunes w celu uniknięcia sytuacji, w której w wyniku uszkodzenia urządzenia mogłoby dojść do utraty najważniejszych danych, takich jak zdjęcia bądź kontakty.

Następnym krokiem jest rozpoczęcie ogólnej diagnozy, czyli sprawdzenie stanu technicznego oraz wizualnego sprzętu. W ramach tego weryfikowana jest żywotność starej baterii, co umożliwia wykluczenie innych usterek, dających podobne objawy. Na podstawie tego przedstawiana jest wycena naprawy oraz przekazywana jest instrukcja, w jaki sposób należy uiścić opłatę za jej wykonanie.

Jeśli stwierdzone usterki usuwane są bezpośrednio w miejscu naprawczym, czas, jaki jest na to przeznaczony wynosi średnio 2-3 godziny. Może być wydłużony do około 5 dni roboczych, jeżeli usługa jest realizowana za pośrednictwem kuriera. Chcąc mieć zagwarantowany najwyższy poziom obsługi, a przy tym niedługo czekać na swój telefon, najlepiej skontaktować się wcześniej z punktem naprawczym i umówić się na serwisowanie. W przeciwnym razie oczekiwanie może znacznie przeciągnąć się. Przychodząc chwilę przed zamknięciem sklepu, należy liczyć się z tym, że będzie trzeba przyjść po urządzenie najszybciej następnego dnia.

W wyjątkowych sytuacjach może zabraknąć części zamiennych, co spowoduje wydłużenie terminu. Warto wspomnieć o tym, że firma Apple oferuje możliwość naprawy „z domu”. Jest to idealna oferta skierowana do tych, którzy nie chcą z jakiegoś powodu opuszczać swoich czterech ścian. To oznacza, że za odbiór sprzętu i dostarczenie go do punktu odpowiada kurier. Jest to rozwiązanie wygodne i darmowe, lecz jego wadą jest brak oszczędności czasowej. Otóż należy dodać dodatkowy czas na jego transport w jedną i drugą stronę.

Baterię Iphone’a warto wymienić w Autoryzowanym Serwisie Apple. Wówczas ma się pewność, że zostaną wykorzystane jedynie oryginalne części tej firmy. Ograniczona gwarancja obowiązuje wówczas, gdy nie działa z powodu wad fabrycznych, natomiast nie jest uznana w momencie, gdy jest zużyta w wyniku normalnego użytkowania. Koszt jej wymiany jest uzależniony od modelu telefonu, jednak mieści się w przedziale cenowym 200-400 złotych. Cała procedura kończy się testem wydajnościowym.

Podsumowując, jeśli zależy Ci na szybkiej oraz bezproblemowej wymianie baterii w Twoim Iphone, skontaktuj się z serwisem i umów się na spotkanie. Dzięki temu zyskasz swój cenny czas i szybko odbierzesz go w lepszym stanie, a wtedy będziesz już tylko mógł na nowo cieszyć się z użytkowania telefonu.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *