W niektórych smartfonach na ekranie blokady wyświetlają się powiadomienia z aplikacji lub ich fragmenty. Czasami jest to użyteczne, ale czasami może też sprawdzić, że ktoś niepowołany bez odblokowywania naszego smartfona zobaczy coś, czego wolelibyśmy, aby nie zobaczył. W związku z tym często pojawia się pytanie: jak wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady?

Zazwyczaj taka opcja jak najbardziej jest dostępna, ale jej znalezienie może sprawić pewien kłopot. Dlatego też postaramy się wyjaśnić Wam poniżej, gdzie szukać możliwości ukrycia rzeczonych powiadomień. Zapraszamy!

Jak wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady? Praktyczny poradnik

To, gdzie dokładnie znajdować się będzie opcja wyłączenia powiadomień na ekranie blokady, zależy od nakładki producenta i jej wersji. Inaczej bowiem wyglądają ustawienia w telefonach poszczególnych producentów, a nawet w poszczególnych modelach tej samej marki.

W takim razie, jak wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady? W przypadku telefonów Xiaomi można zrobić to w następujący sposób:

  1. Otwórz “Ustawienia” smartfona.
  2. Z menu wybierz “Powiadomienia”.
  3. Stuknij w “Ekran blokady”.
  4. Naciśnij na “Format”.
  5. Z listy wybierz “Nie wyświetlaj powiadomień na ekranie blokady”.

I już – gotowe! Oprócz wyłączenia powiadomień całkowicie można też wybrać żeby co prawda się wyświetlały, ale tylko bez zawartości. Po naciśnięciu na “Ekran blokady” w sekcji  “Powiadomienia” można też ustalić, z których aplikacji powiadomienia mają się pojawiać, a z których nie.

Podobnie to wygląda w telefonach Samsunga, gdzie również trzeba odszukać zakładkę “Powiadomienia” (w zależności od modelu, może być np. w sekcji “Zabezpieczenia urządzenia”) i wybrać, aby były one nieaktywne na ekranie blokady. Podobnie powinno to wyglądać w przypadku innych producentów.

Jeśli mamy zainstalowaną jakąś aplikację do zarządzania ekranem blokady, pulpitem i innymi tego typu elementami, inną niż aplikacja domyślna producenta, to być może trzeba będzie w jej ustawieniach, a nie w ustawieniach smartfona szukać takiej opcji.

Jak ukryć powiadomienia na ekranie blokady – podsumowanie

Mamy nadzieję, że udało nam się powyżej adekwatnie odpowiedzieć na pytanie, jak wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady. Nie jest to jak widać szczególnie skomplikowane, a może oszczędzić Wam sporo nerwów. Jeśli używacie innych smartfonów niż te, na których testowaliśmy powyższą instrukcję, to bez obaw – kroki do wykonania powinny być podobne, jak w ich przypadku. Trzeba po prostu poszukać odpowiedniej opcji w ustawieniach.

Jeśli spodobał Wam się ten artykuł, być może przypadnie Wam do gustu również ten, w którym wyjaśniamy, jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych. Swego czasu poruszaliśmy także taki temat, jak zmiana dźwięku powiadomienia na Messengerze. Jeśli macie jakieś sugestie lub propozycje odnośnie do kolejnych poradników, które powinniśmy przygotować, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać w Teamfight Tactics? Jak grać w TFT (Teamfight Tactics)? Poradnik
Czasami tak bywa, że najpopularniejsze gry powstają na podstawie modów tworzonych przez społeczność graczy. Tak było z DOTĄ 2, która rozpoczęła swoją historię jako mod
Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *