Znacie VPN? Wielu ludzi kojarzy tego typu oprogramowanie z możliwością wirtualnej zmiany swojej lokalizacji. Co to oznacza? Strony, które odwiedzacie, będą myślały, że pochodzicie z innego kraju. To świetne narzędzie do zmylenia śledzących ciasteczek, a co dla wielu pewnie ważniejsze: robienia cyfrowych zakupów w innym kraju. Już tylko z tego powodu wielu ludzi chciałoby skonfigurować VPN na swoim iPhonie.

Tymczasem VPN ma wiele więcej i to znacznie poważniejszych zadań. Przede wszystkim jest to świetny program będący odpowiedzią na współczesne zagrożenia: kradzież danych. Dzięki temu będziecie dużo bezpieczniejsi. Na szczęście konfiguracja VPN iPhone jest bardzo prosta. Zapraszam do poradnika!

Konfiguracja VPN iPhone – co to jest?

Co to jest VPN w telefonie? Myślę, że wynika to ze wstępu, ale jeśli nie: VPN na telefonie to odmiana oprogramowania do szyfrowania danych z PC, która działa na smartfonach. Jak skonfigurować VPN na iPhone? Apple niestety nie dostarcza natywnie wbudowanego w system narzędzia do zmiany VPN. Nic dziwnego – wbudowanie narzędzia, które utrudniłoby im dostęp do informacji o was, byłoby kontrproduktywne.

W takim razie jak skonfigurować VPN na iPhone? Potrzebujecie do tego zewnętrznej aplikacji. W App Store znajdziecie morze różnych aplikacji do VPN, jednak szczerze od razu odradzam używanie darmowej wersji. Bezpłatny i bezpieczny VPN może istnieć, ale znalezienie go to prawdziwe chodzenie po polu minowym. To nas prowadzi do kolejnego pytania.

Konfiguracja VPN iPhone

Czas przejść do sedna tematu. Jak wygląda konfiguracja VPN iPhone? Jeśli macie dobrą aplikację, jest ona wyjątkowo prosta. Używając VPN z przykładu, konfiguracja nastąpi automatycznie. Wy musicie się tylko zarejestrować i zalogować. Jedyne co zostanie do działania dla was, to wybór serwera (kraju), przez który będziecie się łączyć z internetem.

Do codziennego użytku polecam łączyć się przez jakiś pobliski serwer. Łączenie się przez serwer w innym kraju ma sens, gdy potrzebujecie ominąć jakąś blokadę regionalną. Aczkolwiek korzystając z VPN w ten sposób cały czas prędzej, czy później natniecie się na blokadę regionalną polskich treści dla innego kraju. Całe szczęście dla płatnego VPN to tylko kilka sekund na zmianę serwera.

Czy konfiguracja VPN iPhone jest darmowa?

No właśnie. Darmowe VPN prędzej same ukradną wam dane dla własnych korzyści majątkowych niż was przed czymś uchronią. Źródło problemów bierze się z kosztu utrzymania infrastruktury, ale nie bójmy się powiedzieć tego na głos: każdy chce zarobić. Nawet jeśli mowa o niekoniecznie etycznych sposobach. Za jakość trzeba zapłacić, dlatego od razu polecam skierować się w stronę płatnych VPN.

Ceny VPN są różne, ale nawet za kilkanaście złotych miesięcznie można dostać kompleksową ochronę. Dobrym przykładem jest NordVPN, który dosłownie za takie pieniądze zapewni ochronę aż sześciu waszych urządzeń na jednej licencji! Przede wszystkim jednak faktycznie ochroni wasze dane, nie zapisując logów. Pozwoli na zmianę lokalizacji, ukryje wasze IP i historię wyszukiwania nawet przed waszym dostawcą internetu.

Może być trudno o lepsze rozwiązanie. Szczególnie że dostajecie darmowe 30 dni trialu z pełnym dostępem do oprogramowania. Jeśli wam się coś nie spodoba, w każdej chwili możecie się wycofać i odzyskać wszystkie poniesione koszty. Taką obsługę klienta, to ja rozumiem!

Dlaczego warto skonfigurować VPN w iPhone?

Chociaż omijanie blokad regionalnych to wyjątkowo przydatne działanie, to jednak konfiguracja VPN iPhone ma największą wartość w ochronie waszych danych. Dobry VPN jak działa, jest kompletnie niezauważony, a dzięki optymalizacji waszych danych może wręcz przyspieszyć działanie internetu w telefonie. VPN może nie jest koniecznie, ale naprawdę niełatwo znaleźć argumenty za tym, żeby go nie instalować.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
brave Popularność Brave na iOS-ie gwałtownie wzrosła. Wszystko dzięki Unii
Od 6 marca 2024 roku obowiązują kluczowe postanowienia unijnego Aktu o rynkach cyfrowych, który m.in. zabrania technologicznym gigantom zamykania swoich platform przed konkurencją. Już widać
apple spotify Apple dostało 1,84 miliarda euro kary od Unii. Chodzi o Spotify
Zajęło to około 5 lat, ale Spotify w końcu się doczekało. Unia Europejska zdecydowała się uznać działania Apple względem streamingowego giganta za niezgodne z przepisami
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *