Znacie ten ból istnienia związany z aplikowaniem na kolejne ogłoszenia o pracę? Niezależnie, czy wysyłacie wszędzie tę samą aplikację, czy zgodnie ze sztuką dokonujecie małych zmian mających dopasować wasze dokumenty do oferty – obie czynności mogą porządnie człowieka wymęczyć. Być może już niedługo cały proces zostanie mocno uproszczony dzięki AI tworzonemu przez LinkedIn.

Czy trener LinkedIn pomoże ci rozwinąć umiejętności?

Chociaż nic nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane i zaprezentowane, wygląda na to, że Linkedin pracuje nad ciekawym dodatkiem do swojej platformy: Trenerem Linkedin (Linkedin Coach). Z tego, co na razie wiemy, narzędzie ma pomóc w aplikowaniu na oferty pracy, nauce nowych umiejętności i odkryciu nowych sposobów na powiększanie siatki połączeń w obrębie tej platformy.

Wszystko jest dobrze przedstawione na screenie „wykopanym” najpewniej w procesie data miningu przez Nimę Owjiego („data mining” to określenie na szperanie w kodzie lub jeszcze nieopublikowanych wersjach aplikacji w celu odkrycia nowych funkcji).

Na screenie widzimy kilka potencjalnych pytań, które będzie można zadać Trenerowi Linkedin. Jedno z nich dotyczy samego działania trenera, podczas gdy dwa inne dotyczą Microsoftu i mają imitować pytania, które może zadać osoba zainteresowana pracą w tej korporacji. Czemu akurat Microsoft? Najprawdopodobniej z tego powodu, że jest właścicielem platformy LinkedIn.

Portal The Verge zadał pytanie o nową funkcjonalność platformy Amandzie Purvis – rzeczniczce prasowej Linkedin. Z dosyć ogólnej i zdawkowej odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że:

Firma zawsze pracuje nad odkrywaniem nowych rozwiązań dla poprawy komfortu użytkowników platformy. Wkrótce będziemy mieć więcej do przekazania.

AI, wszędzie AI!

Dla samego Microsoftu wsparcie LinkedIna rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji to tylko kolejny krok w rozpowszechnianiu AI. Trudno nie odnieść wrażenia, że tempo prac nad dodawaniem wszędzie AI tylko wzrasta. Ledwo niecałe trzy miesiące temu chatbot Binga wyszedł z zamkniętej bety, a kilka dni temu trafił na Google Chrome i Safari.

W najbliższym czasie możemy się spodziewać wielu podobnych informacji. Już wiemy, że poza LinkedInem AI zostanie zaimplementowane w Microsoft Office, a GitHub już dostał kodującego chatbota w wersji beta.

Zostaje tylko jedno, najważniejsze pytanie: czy odpowiedzi na ogłoszenia o prace stworzone za pomocą AI będą wartościowe dla pracodawców? Najpewniej przekonamy się o tym już niedługo. A co wy o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *