Ostatnie wzrosty na rynku komputerów klasy PC wcale nie oznaczają, że producentom udało się powtrzymać miniaturyzację sprzętu i technologii. Z roku na rok na jednym milimetrze kwadratowym krzemu inżynierom udaje się pomieścić więcej i więcej tranzystorów co za tym idzie zmniejszeniu ulegają rozmiary wszystkich urządzeń elektronicznych. W związku z takim stanem rzeczy co raz pewniej na rynku czują się producenci mini-komputerów PC, których klientami docelowymi są biura a także użytkownicy domowi.

Jednym z wielu interesujących urządzeń jakie pojawiły się na rynku w ostatnim czasie jest mini komputer PC Alfawise T1. Mimo, że na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się na tle konkurencji, kilka rozwiązań, które zdecydowano się w nim zastosować z pewnością zasługują na uwagę.

Przede wszystkim mowa tu o specyfikacji. Komputer wyposażono w najnowszej generacji procesor Intela z rodziny Gemini Lake. Czterordzeniowy Celeron N4100 taktowany jest zegarem 2.4GHz a do pomocy otrzymał 4GB pamięci RAM typu DDR4. Urządzenie działa standardowo pod kontrolą systemu Windows 10 Home, który mieści się na 64GB pamięci wbudowanej typu eMMC 5.0. Za generowanie obrazu odpowiada w tym modelu zintegrowany układ graficzny HD Graphics 600 dobrze znany z innych procesorów produkowanych przez niebieskich. Za łączność bezprzewodową komputera również odpowiada układ produkcji Intela. Pozwala on komunikować się z punktami dostępu zarówno w częstotliwości 2,4 jak i 5,8GHz a to za sprawą wsparcia dla standardów a/b/n oraz ac. Do kompletu znajdziemy również moduł Bluetooth w wersji czwartej.

Zanim przejdziemy do opisu portów i złączy jakie oferuje omawiany sprzęt skupmy się na chwilę na jego największych moim zdaniem zaletach a mowa tu o dość sporych jak na komputer tego typu możliwościach rozbudowy.

Zdejmując górną pokrywę zyskujemy dostęp do kieszeni w której umieścić możemy dysk twardy  o pojemności maksymalnej 2TB. Brzmi zachęcająco? A to jeszcze nie wszystko – Alfawise T1 posiada również złącze M.2 przeznaczone do instalacji szybkich dysków SSD.

Od frontu komputer wyposażony został w mikrofon (posłużyć on może do głosowego sterowania asystentem Microsoftu o nazwie Cortana), USB typu C, dwa porty USB3.0 oraz slot na karty microSD. Po prawej stronie znalazło się również miejsce na diodę LED sygnalizującą stan uruchomienia komputera oraz przycisk POWER.

 

[inpost_fancy thumb_width=”200″ thumb_height=”200″ post_id=”5451″ thumb_margin_left=”10″ thumb_margin_bottom=”0″ thumb_border_radius=”2″ thumb_shadow=”0 1px 4px rgba(0, 0, 0, 0.2)” id=”” random=”0″ group=”1″ border=”” show_in_popup=”0″ album_cover=”” album_cover_width=”200″ album_cover_height=”200″ popup_width=”800″ popup_max_height=”600″ popup_title=”Gallery” type=”fancy” sc_id=”sc1535112157391″]

 

Z tyłu również na brak złącz narzekać nie możemy. Dwa złącza HDMI pozwalające wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K 60FPS, gigabitowy port Ethernet, dwa porty USB tym razem w standardzie 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe dopełnione zostały złączem zasilania i przyciskiem reset. Jak to mówią od przybytku głowa nie boli a Alfawise T1 w kwestii możliwości rozbudowy wypada bardzo dobrze.

W zestawie do omawianego dziś sprzętu użytkownik otrzymuje zasilacz oraz zestaw do montażu naściennego. Świetnie nada się jako rozszerzenie funkcjonalności smart TV lub jako domowy komputer do prostych zastosowań biurowych. Komputer dostępny jest do zakupu w sklepie GearBest a teraz dzięki specjalnej promocji i wykorzystaniu kodu GBXOXO88801 jego cena obniży się do zaledwie 164 dolarów.



LINK DO PRODUKTU

WARTO PRZECZYTAĆ:

windows 12 intel Dyrektor finansowy Intela sugeruje, że Windows 12 pojawi się w 2024 roku
Dyrektor finansowy Intela udzielił wywiadu podczas Citi 2023 Global Technology Conference. Stwierdził on tam, że nadchodzący rok będzie ekscytujący zwłaszcza dla systemu Windows. Wypowiedź odnosiła
intel arc a580 Intel Arc A580 — premiera nowej karty za około 1000 zł
Plotki o tej karcie graficznej krążyły po Internecie już od kilku dobrych tygodni. A teraz bez większych fanfar Intel zdecydował się zaprezentować ją oficjalnie. Poznajcie
Poważna luka w procesorach marki Intel
[AKTUALIZACJA 04.01.2018] – Nie tylko Intel, ale również AMD i ARM – o luce bezpieczeństwa w procesorach Wszystkie procesory, które w ciągu ostatniej dekady wyjechały z
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *