Syberia to cykl przygodówek, o którym najprawdopodobniej większość fanów tego gatunku gier miała okazję usłyszeć, nawet, jeśli sama w niego nigdy jeszcze nie grała. W tym materiale chcielibyśmy skupić się na jej trzeciej części, o dość prostej nazwie Syberia 3. Chociaż opinie na temat “trójki” najprościej można podsumować jako mieszane, są osoby, którym naprawdę mocno się ten tytuł podobał, więc być może warto się z nim zapoznać, w przypadku, gdy jeszcze nie miało się takiej okazji.

Przygodówki to o tyle interesująca kategoria gier, że często nie wymagają one wiele od komputerów, zwłaszcza, jeśli chodzi o tytuły z zakresu “znajdź i kliknij”, a do takich należy właśnie Syberia 3. W związku z tym wymagania Syberii 3 należy uznać za stosunkowo niskie (jak na obecne czasy, kiedy wymagania sprzętowe w przypadku niektórych gier AAA potrafią naprawdę przerazić) – to dobra opcja dla osób posiadających relatywnie słaby sprzęt. Dokładnie opiszemy je poniżej, zarówno, jeśli chodzi o wymagania na systemy Windows, jak i na macOS-a.

Wymagania Syberii 3 na Windowsa

Większość graczy korzysta z systemów z rodziny Microsoft Windows, w związku z czym w pierwszej kolejności przedstawimy wymagania Syberii 3 właśnie w odniesieniu do tych systemów operacyjnych.

wymagania sprzetowe syberia 3
Źródło: Microids

Wymagania minimalne

Wymagania minimalne Syberii 3 na systemy Microsoft Windows prezentują się tak:

System operacyjnyWindows 7+ 64-bitowy
ProcesorIntel Core i3
Pamięć RAM4 GB
Karta graficznaAMD R7 260X – Nvidia GTX 550 Ti 2GB
DirectXWersja 11
Miejsce na dysku45 GB
Karta dźwiękowaJakakolwiek

Twórcy dodatkowo zaznaczają, że zarówno procesor, jak i system operacyjny powinien być 64-bitowy, aby gra w Syberię 3 była możliwa.

Wymagania zalecane

Natomiast chcący zagrać w grę na wysokich ustawieniach graficznych powinni spełnić następujące wymagania:

System operacyjnyWindows 7+ 64-bitowy
ProcesorIntel Core i5
Pamięć RAM8 GB
Karta graficznaNvidia GTX 960 2 GB
DirectXWersja 11
Miejsce na dysku45 GB
Karta dźwiękowaJakakolwiek

Syberia 3 – wymagania na macOS

Jak wspomnieliśmy we wstępie, Syberia 3 jest dostępna również na urządzeniach od Apple. Wymagania Syberii 3 dla macOS-a różnią się jednak delikatnie od tych, które wskazaliśmy powyżej dla systemów Windows.

Niestety, twórcy stworzyli dla macOS-a tylko konfigurację minimalną, a zabrakło zalecanej. W przypadku macOS-a wymagania minimalne Syberii 3 rysują się więc następująco:

System operacyjnyMac OS X 10.8+
ProcesorIntel Core i5
Pamięć RAM8 GB
Karta graficznaAMD R7 260X – Nvidia GTX 550 Ti 2go
Miejsce na dysku45 GB
Karta dźwiękowaJakakolwiek

Co jeszcze warto wiedzieć o Syberii 3?

Przedstawiliśmy Wam powyżej wymagania Syberii 3, natomiast chcielibyśmy skorzystać z okazji, aby przedstawić także inne kluczowe informacje na temat tego nieco kontrowersyjnego tytułu, za który odpowiedzialne było studio Microids. To sequel do Syberii II z 2004 roku, natomiast w marcu 2022 roku premierę miała czwarta część cyklu, o nazwie Syberia: The World Before, wskazującej, że zdecydowano się na swego rodzaju nowe otwarcie.

Syberia 3 w pierwszej kolejności zadebiutowała na PC z systemami Microsoft Windows i macOS, a także na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Miało to miejsce już nie tak niedawno, bowiem 21 kwietnia 2017 w Europie i cztery dni później w Ameryce Północnej. To jednak nie koniec, ponieważ ponad rok później, 18 października 2018 roku, pojawiło się również wydanie na konsolę hybrydową Nintendo Switch.

syberia 3 wymagania na pc
Źródło: Microids

Jako ciekawostkę można dodać, że gra posiada polski dubbing. Nie spotkała się jednak z bardzo ciepłym przyjęciem, ani w naszym kraju, ani ogółem. Na Metacriticu wersja na PC zebrała oceny na poziomie 51/100 od krytyków oraz 5.8/100 od fanów, co nie jest szczególnie imponującym rezultatem.

Krytycy i gracze narzekają przede wszystkim na liczne problemy techniczne, słabą pracę kamery i problemy ze sterowaniem, natomiast chwalą niektóre zagadki i aspekty wizualne. Czy warto w związku z tym zagrać w Syberię 3? Na to pytanie każdy już musi odpowiedzieć sam, ponieważ są też osoby, które wystawiły temu tytułowi najwyższe noty i którym wspomniane wady, wymienione przez innych recenzentów, nie przeszkadzały wcale lub jedynie odrobinę.

Syberia 3 wymagania – podsumowanie

Syberia 3 definitywnie nie należy do najbardziej wymagających sprzętowo tytułów. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że po pierwsze jest to gra z 2017 roku, a po drugie – gra przygodowo-logiczna, a nie na przykład strzelanka czy RPG od topowego studia. Niezbyt wygórowane wymagania Syberii 3 oznaczają, że nie jest to tytuł niebywale atrakcyjny wizualnie, ale też nie ma tragedii i mimo upływu lat definitywnie jest on dalej grywalny.

Powyżej opisane wymagania nie są zbyt rozbudowane, więc nie tak łatwo porównać je ze swoją specyfikacją sprzętową (np. mamy wymienioną tylko serię procesorów, bez dokładnego modelu lub chociaż generacji), ale oczywiście da się to zrobić, chociaż niekoniecznie będzie to równie precyzyjne porównanie, jak w przypadku innych gier, których twórcy przygotowali bardziej szczegółowe konfiguracje minimalne i zalecane.

Skoro już wiecie, jakie ma Syberia 3 wymagania sprzętowe, zapraszamy do zapoznania się z materiałem, w którym wyjaśniamy, jak sprawdzić parametry komputera. Kiedy już będziecie znali dokładną specyfikację Waszego PC lub laptopa, nie pozostanie nic innego, jak porównać benchmarki podzespołów wskazanych przez Microids oraz tych posiadanych przez siebie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

konferencja Apple Zbliża się majowy event od Apple. Co obejmie konferencja?
Firma Apple ogłosiła, że już za tydzień, czyli po weekendzie majowym, odbędzie się nowy event. Ma to być specjalne wydarzenie, transmitowane w Internecie, podczas którego
apple vision pro 2 Apple Vision Pro 2 dopiero w 2027 roku?
Gogle VR Vision Pro trafiło do pierwszych użytkowników w lutym 2024 roku — i praktycznie od razu pojawiły się pytania o plany co do kolejnych
whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *