Chociaż Diablo 4 spotkało się z mieszanymi opiniami, między innymi z powodów, o których możecie przeczytać w naszej recenzji, to twórcy nie składają broni i nadal chcą rozwijać swoją produkcję. Między innymi możemy spodziewać się nowej klasy — nie wiadomo jeszcze, jakiej dokładnie, ale po Gamescomie możemy już jedną opcję wykluczyć.

Diablo 4 nie będzie czerpać inspiracji z Immortal

Gamescom zawsze obfituje nie tylko w nowe oficjalne zapowiedzi i trailery, ale też informacje pojawiające się w wywiadach. Nie inaczej jest tym razem. Niemiecki portal 4Players zapytał twórców Diablo 4, czy w grze pojawi się znany z mobilnego Diablo Immortal Blood Knight, czyli pierwsza całkowicie nowa klasa w serii od czasów Diablo 2.

Nasi sąsiedzi mieli takie podejrzenia nie bez powodu. Nadchodzący sezon w Diablo 4 ma się skupić na wampirzych klimatach, a sam Blizzard opisuje Blood Knighta jako „pogromcę wampirów, [który] żywi się życiem wrogów, więzi ich w śmiercionośnych cieniach przywoływanych z przeklętą siłą i polega na niezawodnej włóczni, aby zachować dystans od niebezpieczeństwa”.

Jednak nic z tego. Blizzard nie odpowiedział wymijająco, tylko wprost zaprzeczył takiemu stanowi rzeczy.

Diablo 4 i Diablo Immortal to dwie bardzo różne gry z dwoma bardzo różnymi zespołami i dwiema różnymi technologiami. Więc to raczej przypadek, że w zespole był taki typ wampira. (…) Ale nie, Blood Knight nie pojawi się w Diablo 4 — Rod Fergusson, producent odpowiedzialny za nadzorowanie serii Diablo

Jeśli nie Blood Knight, to kto?

Oprócz kategorycznego zaprzeczenia w zakresie Blood Knighta, Blizzard w wywiadzie z portalem GameStar dał graczom niewielką wskazówkę odnośnie tego, w jakim kierunku chce iść z nową klasą. Rzekomo twórcy chcą skupić się na stylach gry i archetypach preferowanych przez graczy, a przy tym załatać ewentualne luki w aktualnie dostępnym zestawieniu.

Obecnie gracze mogą w Diablo 4 wybierać między Barbarzyńcą, Druidem, Nekromantką, Łotrzycą oraz Czarodziejką, a więc w większości klasami całkowicie lub częściowo dystansowymi.

Gracze w związku z tym spekulują, że następna będzie bardziej skupiona na walce wręcz. Sporo mówi się o Paladynie/Krzyżowcu, ale to tylko jedna z wielu dostępnych możliwości. Jest też szansa, że Blizzard zaprezentuje coś zupełnie nowego.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jaką kolejną klasę chcielibyście zobaczyć w Diablo 4 — coś zupełnie nowego czy któryś ze znanych i lubianych klasyków? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
chrome z nową funkcją Przeglądarka Chrome na Androida z nową funkcją! 
Używacie na co dzień Google Chrome, czyli najpopularniejszej przeglądarki świata? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Was nowa funkcja, która właśnie pojawiła się w najnowszej
Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *