Jeszcze niedawno Elon Musk rzekomo narzekał, że za mało osób czyta jego tweety (i podobno nawet zwolnił pracownika, który powiedział, dlaczego jego zdaniem tak się dzieje). Teraz doszło do “zmian w algorytmie” portalu, które najwyraźniej rozwiązały ten problem.

Publiczny licznik wyświetleń tweetów vs Elon Musk – starcie zakończyło się zwolnieniem

Jak doniósł portal The Verge, 7 lutego Musk zorganizował spotkanie z grupą doradców i techników. Tematem miał być problem z ilością wyświetleń pod jego tweetami.

Jakiś czas temu portal wprowadził publiczny licznik wyświetleń tweetów, który miał pokazać, że Twitter ma więcej aktywnych użytkowników, niż mogłoby się wydawać, jednak wielu z nich tylko czyta, a nie lajkuje, odpowiada ani podaje dalej.

Ostatecznie jednak okazało się, że wiele kont obserwowanych przez miliony osób ma w rzeczywistości mizerne zasięgi. Podczas wspomnianego spotkania Musk miał powiedzieć, że „to niedorzeczne (…) Mam ponad 100 milionów obserwujących i tylko dziesiątki tysięcy wyświetleń“.

Pracownicy Twittera pokazali prezesowi dane, z których wynika, że jego zasięg nie jest w żaden sposób sztucznie ograniczany. Wysoko postawiony pracownik miał następnie zasugerować, że niskie wyświetlenia z faktu, że zainteresowanie postacią Muska po prostu maleje… i w odpowiedzi usłyszał, że został właśnie zwolniony.

Tweety Muska opanowały Twittera

Dalej było tylko ciekawiej. Musk podzielił się na Twitterze informacją, że w ten weekend doszło do zmian w algorytmie, które miały zwiększyć widoczność tweetów. M.in. poprzez zmianę tego, jak przy ustalaniu rekomendacji portal bierze pod uwagę ilość osób blokujących dane konto.

Wcześniej rzekomo uwzględniano, ile konkretnie jest blokujących, a teraz ma być analizowany stosunek blokujących do obserwatorów. Co dało to w praktyce? Według The Verge tweety Muska zaczęły się znacznie częściej pojawiać w feedzie różnych użytkowników. Zarówno tych, którzy aktualnie obserwują Elona Muska, jak i użytkowników, którzy tego nie robią.

W sieci nieco zawrzało, a dzisiaj właściciel Twittera poinformował o kolejnej zmianie algorytmu. Wcześniej jednak pokusił się o podzielenie się takim oto zdjęciem:

A czy Wy po weekendowych zmianach zauważyliście w swoich rekomendacjach falę postów Muska? Jak sytuacja wygląda teraz? Dajcie koniecznie znać w komentarzach

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
nowa opłata na X Dostęp do X będzie ograniczony? Musk chce wprowadzić nowe opłaty
Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego
pacjent z chipem mózgowym Jak wygląda pierwszy pacjent, u którego wszczepiono chip mózgowy? Już wiadomo
O tym, że wszczepiono chip mózgowy u pierwszego pacjenta, informowaliśmy już prawie dwa miesiące temu. Nieznane były jednak jego dane. Teraz to się zmieniło –
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *