Głupia literówka spowodowana pośpiechem czy napisanie o jednego słowa za dużo w nerwach to klasyka w komunikacji za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Użytkownicy WhatsAppa nie będą jednak musieli się już o to martwić, o ile zareagują odpowiednio szybko.

Edycja wiadomości na WhatsAppie jest już możliwa. Ale nie bezterminowo

Tak – po niespełna 14 latach od debiutu WhatsApp doczekał się możliwości edycji już wysłanych wiadomości. Póki co takiej możliwości nie mają dalej chociażby użytkownicy Messengera, czyli drugiego komunikatora Mety.

Za nową funkcją stoi idea, aby nadawcy mogli szybko poprawiać błędy i przejęzyczenia, które zauważyli dopiero po naciśnięciu na ikonkę wysyłki. W związku z tym nie pozwolono na edycję starszych wiadomości, ustalając bardzo wąski zakres czasowy, w którym można dokonać zmian.

Cieszymy się, że możemy zapewnić Ci większą kontrolę nad czatami. To proste: w ciągu piętnastu minut od wysłania wiadomości wystarczy długo ją nacisnąć i wybrać z menu opcję „Edytuj” – WhatsApp

Dotychczas w przypadku, gdy coś nam nie pasowało w wysłanej wiadomości, mogliśmy co najwyżej ją usunąć (ale też nie bezterminowo – pierwotnie w ciągu 48 godzin od jej wysłania, a od zeszłego roku w ciągu 60 godzin). Teraz oczywiście dalej jest taka możliwość, ale też pojawiła się alternatywa w postaci szybkiej edycji.

Edytowane wiadomości będą oznaczone specjalną etykietą

Uwaga – inni użytkownicy będą widzieli przy edytowanej wiadomości oznaczenie, że została ona zmodyfikowana, wraz z dokładną godziną zmiany.

Nie będą mogli jednak podejrzeć wersji wcześniejszej, sprzed edycji, tak więc nie będą mogli stwierdzić, czym wiadomość zmodyfikowana różni się od oryginalnej (chyba, że widzieli ją, zanim autor zdążył dokonać korekty i pamiętają, jak wyglądała).

WhatsApp wprowadza opcję edycji globalnie, a więc będzie ona dostępna także w Polsce. Jest ona dodawana falami, więc, jeśli jeszcze jej nie widzicie, spokojnie – powinno się to zmienić w nadchodzących tygodniach.

Co o tym wszystkim sądzicie? Czekaliście na opcję edycji wiadomości na WhatsAppie, czy raczej wolelibyście, aby nie była ona możliwa? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
google chat zmiany Google Chat się zmienia. Zobacz, co przygotowali twórcy!
Od pewnego czasu Google intensywnie pracuje nad aktualizacjami swoich aplikacji. Chce, aby cały system miał jednolity wygląd. Zmiany wprowadzono już w Kalendarzu, Mapach czy Dysku,
jeff bezos mohammad bin salman Jeff Bezos rzekomo został zhakowany przez… wiadomość na WhatsAppie od księcia Arabii Saudyjskiej
Już wcześniej słyszeliśmy, że Arabia Saudyjska mogła mieć coś wspólnego ze zhakowaniem w 2018 roku telefonu Jeffa Bezosa, właściciela Amazona i najbogatszego człowieka świata. Teraz
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *