X, jeszcze do niedawna znane jako Twitter, podjęło decyzję o odblokowaniu konta Kanye Westa, artysty obecnie występującego pod pseudonimem Ye. Muzyk zniknął z platformy pod koniec zeszłego roku, gdy wrzucił na portal antysemickie wypowiedzi i grafikę.

Kanye West wraca na X (Twittera), ale jest haczyk

W ostatnich latach Kanye West zasłynął wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami w mediach społecznościowych, wywiadach i nie tylko. Miarka dla Twittera przebrała się w grudniu 2022 roku, kiedy to raper opublikował rysunek łączący swastykę z Gwiazdą Dawida, a także serię wypowiedzi o charakterze antysemickim. W związku z tym zdecydowano się zablokować jego konto na bliżej nieokreślony okres.

Co ciekawe, w tamtym czasie West wrzucił na Twitterze także zdjęcie obecnego właściciela portalu Elona Muska, na którym miliarder nie przedstawiał się zbyt korzystnie. Sieć obiegły więc spekulacje, że w rzeczywistości ban konta muzyka nie był wcale motywowany mową nienawiści, a innymi względami. Do oskarżeń tych odniósł się sam Musk, całkowicie je zbywając:

Teraz decyzję o blokadzie cofnięto, a konto Ye zostało w pełni przywrócone. Póki co muzyk nie zdecydował się jeszcze opublikować  na nim niczego nowego. Jak donosi Wall Street Journal, powołując się na swoje anonimowe źródła, aby odzyskać konto, West musiał zagwarantować X, że nie będzie on już publikował treści o charakterze antysemickim ani ogółem używał języka nienawiści.

Profil rapera rzekomo nie będzie uprawnione do monetyzacji (w ramach uruchomionego niedawno globalnego programu dzielenia się zyskami z twórcami na platformie), a obok jego postów nie pojawią się żadne reklamy.

Ye to nie jedyna kontrowersyjna postać, która otrzymała unbana

Oprócz Kanye Westa na X (Twittera) po zakupie portalu przez Elona Muska powróciły także takie wcześniej zbanowane osoby, jak były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump czy influencer Andrew Tate.

Wśród decyzji podjętych przez Muska po przejęciu platformy jest także wprowadzenie nowej strategii moderacji treści, znanej pod nazwą „Freedom of Speech, Not Reach”. Skupia się ona na ograniczaniu zasięgu treści naruszających regulamin zamiast ich całkowitego usuwania.

Dajcie znać w komentarzach, jaka jest Wasza opinia na temat tej decyzji!

WARTO PRZECZYTAĆ:

grok Elon Musk: Grok będzie open-source jeszcze w tym tygodniu
Niedawno informowaliśmy Was o tym, że Elon Musk pozwał OpenAI, twórców ChatuGPT, i oskarżył ich o porzucenie pierwotnej misji na rzecz zysku. Zwracał uwagę, że
OpenAl odpowiada na zarzuty Elon Musk pozywa OpenAl. Oskarżona firma pokazała maile miliardera sprzed lat
Firma OpenAl postanowiła ustosunkować się do zarzutów, które postawił jej Elon Musk. Zrobiła to w taki sposób, że delikatnie mówiąc, przedsiębiorca został przedstawiony w mało
Elon Musk pozywa OpenAl Elon Musk jest wkurzony na OpenAl. Uważa, że firma porzuciła pierwotną misję na rzecz zysku
O Elonie Musku chyba nigdy nie może być cicho. Znów media rozpisują się na jego temat i informują, że miliarder pozwał firmę OpenAl i jej
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *