Kolejna usługa subskrypcyjna podnosi ceny. Tym razem nie chodzi o streaming muzyki czy wideo, a gier. GeForce Now ni stąd, ni zowąd znacząco zmieniło koszty subskrypcji w wielu krajach, w tym naszym. Inne kwoty zaczną być pobierane z kont już niedługo.

Nvidia Geforce Now drożeje już od przyszłego miesiąca

Nvidia poinformowała o zmianach bez wielkiej pompy, dodając wzmiankę na ten temat w swoim FAQ. Dowiedzieliśmy się, kogo obejmuje podwyżka, a także, czym jest ona spowodowana.

Ceny dla członków w Kanadzie i Europie płacących w CAD, GBP, EUR, SEK, NOK, DKK, CZK i PLN zostaną skorygowane 1 listopada 2023 r. w celu uwzględnienia zwiększonych kosztów operacyjnych w tych obszarach.

Zarówno aktywni, jak i nowi członkowie, którzy zarejestrują się przed 1 listopada 2023 r., będą mogli zablokować ceny swojego członkostwo na aktualnych stawkach na 6 miesięcy — Nvidia

Jeśli więc ktoś chce odwlec podwyżkę cen o pół roku, ma na to nieco ponad 2 tygodnie. Aktualne i nowe stawki prezentują się następująco:

PriorityUltimate
Aktualna cena49 zł/1 miesiąc

249 zł/6 miesięcy

99 zł/miesiąc

490 zł/6 miesięcy

Cena od 1 listopada54 zł/1 miesiąc

269 zł/6 miesięcy

109 zł/miesiąc

539 zł/6 miesięcy

W przypadku usługi Priority mamy więc wzrost o kolejno 5 i 20 złotych dla opcji miesięcznych i 6-miesięcznych, a dla pakietu Ultimate — o 10 i 49 złotych. Dla osób, które z uwagi na status Foundera mają zagwarantowaną stałą cenę usługi, nic się po 1 listopada nie zmieni.

Poniżej możecie zobaczyć, jak będą się kształtowały nowe ceny w innych krajach:

nvidia geforce now nowe ceny
Źródło: Nvidia

Polska z najmniejszą podwyżką

Chociaż z podwyżki trudno się cieszyć, to patrząc na powyższą grafikę, trzeba zauważyć, że mogło być gorzej. Dużo gorzej. Spośród wszystkich krajów dotkniętych zmianą, najmniejsza podwyżka ceny Nvidia GeForce Now dotknęła właśnie Polaków.

1 i 6-miesięczne pakiety Priority, a także 1-miesięczny pakiet Ultimate podrożały o 10%, półroczny Ultimate o 8%. Tymczasem np. w Szwecji i Norwegii ceny szybują o 30%, a w Kanadzie o 30 do 40%, w zależności od wybranego pakietu. Obecnie Kanadyjczycy za 6-miesięczny pakiet Ultimate płacą 49,99 dolarów kanadyjskich, a od listopada ta przyjemność będzie ich kosztować 69,99 CAD!

Jesteście subskrybentami Nvidia GeForce Now? Jeśli tak, to czy zmiany w cenach wpłyną na Waszą decyzję o dalszym korzystaniu z usługi? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Nvidia

WARTO PRZECZYTAĆ:

cyberprzestępcy Cyberprzestępcy, którzy zhackowali Nvidię, mają… dziwne żądania
Hakerzy, którzy wykradli cenne dane, zazwyczaj próbują je sprzedać bądź żądają okupu, aby ich nie rozpowszechniać. Cyberprzedstępcy, którym udało się zhackować Nvidię, czołowego producenta kart
Granie w chmurze – podsumowanie dostępnych usług
Granie w chmurze, czyli tzw. cloud gaming stał się bardzo popularny. Pozwalają na to coraz szybsze łącza internetowe. Pojęcie oznacza po prostu granie w gry
sony project q Sony oficjalnie zapowiedziało nowego handhelda!
Wydarzenie PlayStation Showcase jak co roku przyniosło masę ciekawych nowinek – w tym oficjalną zapowiedź “Project Q”, czyli nowego handhelda (konsoli przenośnej) od Sony. Wygląda
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *