Marvel’s Midnight Suns zadebiutowało… i przeszło jakby bez większego echa. Wydaje się, że obecnie najgłośniejszą grą z uniwersum Marvela jest… mobilne Marvel SNAP, co jest niewątpliwie ciekawym rozwojem wydarzeń, który mało kto przewidział. Nie zmienia to jednak faktu, że Midnight Suns jest grą bardzo ciekawą i całkiem nieźle przyjętą (zwłaszcza przez krytyków, ale wielu graczy też ma na jej temat sporo dobrego do powiedzenia).

Krótko mówiąc – fani taktycznych gier turowych i superbohaterów zdecydowanie powinni przyjrzeć się jej bliżej, zanim zdecydują, czy ją zakupić, czy też nie. Nie zaszkodzi też najpierw zweryfikować, czy spełnia się wymagania Marvel’s Midnight Suns, czy też niekoniecznie. Biorąc pod uwagę, jak świeży jest to tytuł, część starszych czy słabszych sprzętów może sobie z nim po prostu nie poradzić. Wszystkie informacje, które warto znać, znajdziecie poniżej!

Marvel’s Midnight Suns wymagania na PC

Wymagania sprzętowe Marvel’s Midnight Suns pozwolą określić, czy dany komputer/laptop gamingowy pozwoli płynnie i bezproblemowo zagrać w ten tytuł. Taktyczne gry turowe to może nie najbardziej wymagający gatunek gier na świecie, ale też nie mówimy tutaj o pixelowej grze indie, a o naprawdę sporym tytule od dużego wydawcy (2K) i utalentowanego dewelopera (Firaxis Games – autorzy takich gier, jak XCOM: Enemy Unknown, XCOM 2, Civilization VI, V i IV i wiele, wiele więcej).

W pierwszej kolejności przedstawimy wymagania minimalne, a następnie zalecane. To nic innego, jak przygotowane przez twórców konfiguracje sprzętowe, które wskazują orientacyjną wydajność sprzętu, potrzebną do uruchomienia tytułu – nie trzeba oczywiście mieć dokładnie tych samych komponentów, jakie znajdują się w wymaganiach. Grunt to co najmniej równa lub (optymalnie) wyższa wydajność.

Tylko jak odnieść poniższe wymagania do swojego sprzętu? Mamy nadzieję, że pomoże w tym nasz artykuł wyjaśniający, jak sprawdzić parametry komputera – dzięki niemu dowiecie się, gdzie szukać informacji o posiadanej karcie graficznej, procesorze, pamięci RAM i nie tylko.

marvel's midnight suns wymagania zalecane
Źródło: 2K

Wymagania minimalne Marvel’s Midnight Suns

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wymagania minimalne Marvel’s Midnight Suns nie należą może do najniższych, ale biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o dużej grze od znanego wydawcy z końcówki 2022 roku trudno oczekiwać czegokolwiek innego:

Wymagania minimalne Specyfikacja
System operacyjny Windows 10 (64-bitowy)
Procesor AMD Ryzen 3-2200G / Intel Core i5-4430
Pamięć 8 GB RAM
Karta graficzna AMD RX 470 / GeForce GTX 960 (4GB)
DirectX Wersja 12
Przestrzeń na dysku 60 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane Marvel’s Midnight Suns

Wymagania zalecane Marvel’s Midnight Suns na PC są już odpowiednio wyższe (przede wszystkim 16GB RAM-u może robić wrażenie):

Wymagania zalecane Specyfikacja
System operacyjny Windows 10 (64-bitowy)
Procesor AMD Ryzen 5-2600X / Intel Core i7-6700
Pamięć RAM 16 GB
Karta graficzna AMD RX 5700 / GeForce GTX 1070
DirectX Wersja 12
Przestrzeń na dysku 60 GB dostępnej przestrzeni

Marvel’s Midnight Suns – jak zagrać i czy warto?

Marvel’s Midnight Suns zadebiutowało 2 grudnia 2022 roku na PC (a dokładniej mówiąc, Windowsie – gra jest dostępna na Steamie, ale też w sklepie Epic Games), Xboxie Series S | X oraz PlayStation 5. Posiadacze konsol poprzedniej generacji (Xboxa One, PlayStation 4) będą mogli zagrać w ten tytuł już 11 maja 2023 roku. Wstępnie planowano też wypuszczenie gry na Nintendo Switcha, ale ostatecznie wersja ta została skasowana, więc fani konsoli Nintendo będą musieli obejść się smakiem.

Wersja PC-towa Marvel’s Midnight Suns zebrała na Metacriticu ocenę na poziomie 83/100 od krytyków i 6.2/10 od graczy. Niewątpliwie ten pierwszy wynik jest bardziej imponujący niż drugi, natomiast warto pamiętać, że Metacritic to nie wszystko, zwłaszcza, jeśli chodzi o opinie graczy – na Steamie jest ich znacznie więcej (niespełna 8000), a przy tym są one “bardzo pozytywne”.

marvel's midnight suns wymagania minimalne
Źródło: 2K

Niestety, o ile gra została relatywnie dobrze oceniona, tak nie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Biorąc pod uwagę, o jak ogromnym IP tu mówimy (Marvel nie jest może w chwili swojej największej świetności, ale wciąż jest to niezwykle popularna marka), wydawca zapewne spodziewał się hitu kasowego. Niezbyt udało mu się też z Marvel’s Avengers, które do tego zostało zjechane od góry do dołu przez graczy (krytycy nie byli zachwyceni, aczkolwiek nie aż tak rozczarowani jak gracze).

Trzeba jednak zaznaczyć, że mówimy tutaj o dwóch różnych modelach biznesowych, jako że Marvel’s Midnight Suns to gra single player, podczas gdy w przypadku Marvel’s Avengers kluczowy był element sieciowy (i dlatego z uwagi na coraz mniejszą ilość aktywnych graczy zdecydowano się zakończyć projekt).

Marvel’s Midnight Suns wymagania sprzętowe – podsumowanie

Wymagania sprzętowe Marvel’s Midnight Suns nie są aż tak wysokie, jak w przypadku niektórych innych gier AAA, które zadebiutowały w podobnym okresie, ale też trudno je nazwać niskimi. Niewątpliwie nie jest to gra idealna, ale ogromni fani komiksów, seriali i filmów Marvela zapewne i tak docenią możliwość grania swoimi ulubionymi postaciami z tego uniwersum, więc, jeśli należycie do tego grona i Wasz sprzęt sobie z tym tytułem poradzi – może warto spróbować.

Niestety, jak na grę AAA przystało, Midnight Suns nie należy o tytułów szczególnie tanich. Można się jednak spodziewać, że prędzej czy później tytuł ten trafi na jakąś wyprzedaż, więc niezdecydowani mają na co czekać. Dajcie znać, czy ostatecznie postanowiliście zapoznać się z tą nową grą o superbohaterach i jakie były Wasze odczucia – spodobał Wam się ten tytuł, czy jednak do Was nie przemówił?

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *