To, co teraz przeczytacie, może wydać się wielce nieprawdopodobne. Elon Musk jednak raczej już nas przyzwyczaił do wielkich pomysłów. I chociaż ledwo wczoraj pisaliśmy, że Threads goni X, ponieważ dodał ankiety i GIF-y, tak teraz wygląda na to, że powinien się przygotować na pozostanie w tyle. Właściciel X zapowiedział właśnie, że do końca następnego roku X będzie apką, która będzie w stanie zastąpić bank.

X jako apka bankowa?

Można śmiało powiedzieć, że właśnie dowiedzieliśmy się, jaki jest kolejny krok Elona Muska, w celu sprawienia, że X będzie domyślną aplikacją do życia codziennego. Według niego najpóźniej do końca następnego roku użytkownicy X nie będą potrzebować aplikacji bankowej. Ani w ogóle konta w banku. Wiedzieliśmy już, że Elon ma ambicje dodania do aplikacji możliwości wykonywania płatności. Teraz jednak X ma przejąć nawet bankowość.

Na nagraniu z wczorajszego spotkania ze wszystkimi pracownikami, do którego dotarło TheVerge, ogłosił:

“Kiedy mówię o płatnościach, mam na myśli całe czyjeś życie finansowe. Jeśli wiąże się to z pieniędzmi. To będzie na naszej platformie. Pieniądze, papiery wartościowe lub cokolwiek innego. Nie chodzi więc tylko o wysłanie 20 dolarów mojemu przyjacielowi. Mówię o tym, że nie będziesz potrzebować konta bankowego. [Ludzie – dop. red.] będą zaskoczeni tym, jak potężny jest [X].”

Potwierdziłą to CEO X Linda Yaccarino mówiąc, że platforma w przyszłym roku zamierza wykorzystać “pełnię szans”, czekających na rynku aplikacji mobilnych.

Firma aktualnie pracuje nad zdobyciem licencji potrzebnych do oferowania usług finansowych w Stanach Zjednoczonych. Według Muska ten proces powinien zostać dopięty w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Nie wiadomo na ten moment nic na temat planów dotyczących Europy i Unii Europejskiej. Można śmiało zakładać, że termin “do końca przyszłego roku” nas nie dotyczy. Do tego czasu dostaniemy inne usługi – niedługo X wprowadzi rozmowy głosowe i wideo.

To nie pierwszy taki pomysł Elona

Pomysł stworzenia z X, czyli dawnego Twittera, apki do płatności nie jest nowy. W końcu sama zmiana nazwy miała z tym związek: X to dawna nazwa zbliżonej apki, która została w pewnym momencie wchłonięta przez PayPal. Platforma miała oferować wysoko oprocentowane lokaty, karty debetowe, czeki i usługi pożyczkowe oraz możliwość natychmiastowego wysyłki gotówki.

Teraz Elon chce wrócić do pomysłu sprzed ponad 20 lat:

“Mapa drogowa produktu X/PayPal została napisana przeze mnie i Davida Sacksa w lipcu 2000 roku. I z jakiegoś powodu PayPal, gdy stał się eBayem, nie tylko nie wdrożył reszty listy, ale w rzeczywistości wycofał kilka kluczowych funkcji, co jest szalone. PayPal jest więc w rzeczywistości mniej kompletnym produktem niż to, co wymyśliliśmy w lipcu 2000 roku, czyli 23 lata temu”.

Dla Elona Muska celem nadrzędnym jest teraz stworzenie z X apki codziennej na wzór chińskiego WeChat. Ta apka poza komunikacją oferuje także właśnie funkcje finansowe, a do tego też np. sprzedaż i bilety na transport. Sprzedaż w X również powinna pojawić się już niedługo. W tym celu Elon Musk rozpoczął współpracę z Paris Hilton.

Czy Elonowi się powiedzie? Na to odpowiedź poznamy dopiero za trochę ponad rok. Czy ludzie będą chętni korzystać z byłego Twittera w tym celu? Sprawdźmy! Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście korzystać z aplikacji w ten sposób!

WARTO PRZECZYTAĆ:

nowa opłata na X Dostęp do X będzie ograniczony? Musk chce wprowadzić nowe opłaty
Jeśli planujecie zacząć korzystać z X, dawnego Twittera, musicie wiedzieć, że Elon Musk planuje wprowadzić sporą zmianę w postaci opłaty dla wszystkich nowych użytkowników. Jego
pacjent z chipem mózgowym Jak wygląda pierwszy pacjent, u którego wszczepiono chip mózgowy? Już wiadomo
O tym, że wszczepiono chip mózgowy u pierwszego pacjenta, informowaliśmy już prawie dwa miesiące temu. Nieznane były jednak jego dane. Teraz to się zmieniło –
arabia saudyjska ai Arabia Saudyjska zainwestuje 40 miliardów dolarów w AI?
Czy Arabia Saudyjska stanie się jednym z największych inwestorów w sektor sztucznej inteligencji na świecie? Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi The New York Times, jest to
Udostępnij

Na co dzień zajmuję się organizacją konkursu łazików marsjańskich, żeby wieczorami móc oddać się graniu. Lubię klimaty post-apo, jeździć na woodstock i preferuję PvE od PvP. Posiadam komplet smoczych kul. Odwiedź mnie na Twitchu: https://www.twitch.tv/grokoko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *