Wczoraj w godzinach wieczornych, do biura YouTube w San Bruno, USA wkroczył napastnik, który postrzelił i ranił kilkadziesiąt osób. O całej sprawie informowaliśmy tutaj. Dziś już wiadomo kim był napastnik. To 27-letnia YouTuberka

Strzelanina w siedzibie YouTube. Nawet 30 osób rannych

Filmy z ćwiczeń, muzyczne parodie, filmy o zwierzętach i wegaństwie – setki takich treści publikowała Nasim Aghdam na kilku kanałach YouTube, w kilku językach. Niektóre z jej filmów wydają się zabawne.

“Rób głupie filmy”, mówiła. “Im głupsze filmy robisz, tym większy odniesiesz sukces”.

Nie wiedzieli kim jest

Źródła informują, że nikt w San Bruno nie wiedział kim jest Nasim Aghdam, gdy wchodziła do kampusu niosąc torebkę.

Świadkowie mówią, że oddała od 30 do 40 strzałów, zanim sama rzuciła pistolet.

Aghdam mieszkała ostatnio w domu, w hrabstwie Riverside.

Amerykański dziennik ABC7 News rozmawiał z sąsiadką, która twierdzi, że sprawczyni mieszkała z rodzicami, z mężem lub chłopakiem i że nie opuszczała domu. “Odmalowała dom i takie tam.”, “Bardzo mili ludzie” – powiedział John Rundell.

Zdenerwowana demonetyzacją swoich filmów

Aghdam ma stronę internetową z manifestem skierowanym do YouTube, który demonetyzuje jej filmy i zmniejsza przychody z reklam. Cytuje Hitlera i oskarża YouTube, że nie jest jedyna.

“Jestem dyskryminowana i filtrowana w serwisie YouTube i nie jestem jedyna” – powiedziała Aghdam w jednym z filmów.

Aghdam umieszcza także filmy należące do innych gwiazd YouTube, które mówią o YouTube “Ad-Pocalypse”, co spowodowało, że wielu twórców straciło ruch, subskrybentów i przychody z reklam dzięki nowej polityce reklamowej.

Spała pod kampusem w samochodzie

Okazuje się, że kilka godzin przed strzelaniną policja miała kontakt z kobietą-zamachowiec.

Policja w Mountain View powiedziała, że ​​znaleźli Aghdam śpiącą w samochodzie na parkingu w dniu strzelaniny. Kiedy oficerowie rozmawiali z Aghdam i spisali jej tablicę rejestracyjną, zdali sobie sprawę, że zaginęła w Południowej Kalifornii. Policja twierdzi, że powiadomiła rodzinę, że została znaleziona, ale nie powiedziała, czy podjęła dalsze działania.

Aghdam trafiła do siedziby YouTube kilka godzin później z pistoletem.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *