Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Serwisy pozwalające na obstawianie zakładów sportowych muszą podążać za rozwojem oczekiwań graczy, jak również technologiami stron internetowych. Zmieniają się bowiem nie tylko standardy takie jak CSS, ale także rosną oczekiwania osób typujących zakłady sportowe. Przede wszystkim dotyczy to możliwości gry na smartfonach i tabletach. Jak wskazują badania, już ponad połowa graczy może korzystać z urządzeń mobilnych, aby stawiać zakłady. To duże wyzwanie, ale także możliwości zdobycia nowych klientów, których można przyciągnąć tymi funkcjonalnościami. W tym artykule przedstawimy, w jaki sposób serwisy bukmacherskie optymalizują witryna dla telefonów i tabletów.

Budowa witryn w wersji responsive

Strona internetowa w zwykłej, niezoptymalizowanej wersji jest niewygodna w użytkowaniu dla urządzeń mobilnych. To dlatego, że zawiera wiele szerokich okien, rozbudowanych elementów nawigacyjnych i przełączników, a wszystko to potrzebne jest, aby zapewnić duże możliwości obstawiania zakładów online.

Dlatego twórcy witryn kasyn online tworzą najczęściej wersję mobilną witryny, albo wersję responsive, czyli dostosowującą się do parametrów urządzenia. Polega to na przystosowaniu menu, zakładek i okien formularzy do ograniczonego pod względem wielkości ekranu dotykowego, tak aby obstawianie zakładów było proste w obsłudze. Skorzystają też z tego gracze, którzy zastanawiają się jak i gdzie oglądać Bundesliga na urządzeniu mobilnym. Elementy odtwarzaczy streamingów meczów i innych wydarzeń sportowych również zostają wtedy przystosowane do smartfona i tableta. Dzięki temu podgląd meczów jest możliwy także na smartfonie. Warto tu jedynie zadbać o szybki dostęp do Internetu, najlepiej łącząc się przez WiFi. W przeciwnym wypadku bowiem streaming takich meczów online może się nieco zacinać.

Z kolei gracze, którzy chcą przełączyć się na wersję standardową czyli desktopową, również mają najczęściej taką możliwość. Te zmiany responsive są uzależnione także od rodzaju przeglądarki i innych parametrów urządzenia z których korzystasz.

Aplikacje mobilna

Wreszcie, bukmacherzy którzy chcą przejść o krok dalej, udostępniają aplikację mobilną do zakładów bukmacherskich. Zapewnia to największe możliwości dostosowania rozgrywki dla mobilnych graczy. To dlatego, że oferuje funkcjonalności, nie ograniczające się tylko do interfejsu przez stronę internetową. Przykładem mogą być powiadomienia push, które gracze dostają po rozegraniu spotkania na kuponie bukmacherskim. Dzięki temu od razu możesz się dowiedzieć, czy kupon okazał się wygranym, czy też twoje przewidywania dotyczące postawionego meczu nie zgadzały się z wynikiem spotkania. Powiadomienia push są też wygodnym narzędziem uzyskiwania informacji o nowych promocjach i bonusach oferowanych przez bukmachera.

Poza tym, aplikacja mobilna może jeszcze lepiej zoptymalizować wygląd witryny bukmacherskiej, bo nie jest ograniczona standardami projektowania stron internetowych. Z tego powodu wykonuje się oddzielne aplikacje dla urządzeń z iOS oraz Android. Deweloperzy tych aplikacji zamieszczają je zarówno w oficjalnych sklepach AppStore, jak i Google Play, a w niektórych wypadkach umożliwiają ściągnięcie ich bezpośrednio ze strony bukmachera. Wszystko to sprawia, że dziś gra na telefonie i tablecie jest równie prosta i efektywna, jak typowanie zakładów sportowych na komputerze.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *