ChatGPT to najnowszy bestseller wśród nowoczesnych technologii. Jak zawsze przy okazji premiery jakiegoś głośnego gadżetu, pierwsze miesiące oznaczają swego rodzaju zachłyśnięcie się świeżym wynalazkiem, a w parze z tym: wysyp rozmaitych tekstów na temat jego możliwości. ChatGPT pisze więc wypracowania, wybiera najlepsze drużyny w historii piłki nożnej, wyszukuje informacje naukowe i tak dalej.

W tym kontekście naturalnie rodzi się pytanie, czy AI może być przydatna w grach online? Jaki jest zakres użyteczności sztucznej inteligencji w e-gamingu? Kiedy ChatGPT może okazać się przydatnym narzędziem, a w jakich sytuacjach z kolei rekomendowanym rozwiązaniem będzie poszukanie innego źródła informacji? Odpowiedzi na te oraz inne pytania tyczące się użyteczności ChatuGPT w grach online znajdziesz w tym artykule.

AI i gry online: jak można wykorzystać sztuczną inteligencję?

Pożyteczność GPT będzie mocno uzależniona od rodzaju gier. Zacznijmy od tej kategorii e-gamingu, która dla wielu graczy jest szczególnie ważna. Mowa tutaj o e-hazardzie. Kasyna online to obszerny sektor, w którego obrębie użytkownik znajdzie tysiące gier, setki witryn hazardowych, dziesiątki tekstów poradnikowych i, rzecz jasna, cały ogrom recenzji.

Ze względu na możliwość szybkiego podawania informacji ChatGPT może wydawać się kuszącym narzędziem zastępującym na przykład czytanie recenzji gier albo kasyn internetowych. Użyteczność AI w zakresie e-hazardu jest jednak ograniczona. Jeśli chcesz wiedzieć o tym więcej, dalej czytaj na polskiekasynos.com. Sztuczną inteligencję możesz efektywnie wykorzystać w hazardzie online, ale rezultaty będą o wiele lepsze, jeśli najpierw poznasz tę dziedzinę poprzez wartościowy content tworzony przez specjalistów. Pamiętaj też, że obecnie wiele gier posiada darmowe wersje demonstracyjne, które są świetną okazją, aby poznać konkretny tytuł czy gatunek gier, oraz aby potrenować taktykę.

Ograniczenia wynikają przede wszystkim z tego, iż AI co prawda jest w stanie dość sprawnie przetwarzać dostępne w sieci informacje, ale nie potrafi weryfikować ich rzetelności. Weryfikacja to natomiast kwestia o znaczeniu kluczowym, jeżeli chodzi o gry na pieniądze, zaś czerpanie wiadomości z niesprawdzonych źródeł może skończyć się dla gracza przykrą niespodzianką.Bardziej optymistycznie przedstawia się sytuacja odnośnie do innych rodzajów e-gamingu, o czym piszemy dalej.

Czat GPT a gry video

Na pewno wiesz, że niektóre z gier video zawierają w sobie ogromne, złożone i trudne w nawigacji uniwersa. Grając bez podbudowy teoretycznej, możesz pominąć sporo rzeczy, nawet jeśli jesteś osobą biegłą w gamingu czy wręcz wykonującą jeden z popularnych zawodów online. Do tej pory jedyną alternatywą były fanowskie strony poświęcone jakiejś grze, np. Dark Souls, Elden Ring i tak dalej. Przedzieranie się przez takie witryny bywa jednak bardzo czasochłonne. ChatGPT oferuje Ci coś znacznie szybszego. Chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza broń do walki z jakimś bossem albo jaki build na ogół dobrze działa w starciach PvP? Po prostu sformułuj odpowiednie pytanie, a AI na pewno udzieli obszernej i merytorycznej odpowiedzi.

Pytania mogą dotyczyć też innej kwestii. Przeważnie zdołasz uzyskać w miarę ciekawe informacje. Dla przykładu możesz pytać o takie rzeczy, jak:

  • Możliwe sposoby przejścia jakiejś trudnej lokacji.
  • Ukryte wątki fabularne w danej części gry.
  • Wyjaśnienie jednego z rozdziałów fabuły, który nie wydaje Ci się on dostatecznie klarowny.
  • Ogólny zarys fabuły poprzednich serii, której częścią jest Twoja gra (jeżeli zaczynasz od tytułu będącego dalszym ogniwem serii i nie znasz poprzednich gier z tejże. ChatGPT wtedy szybko wprowadzi Cię w ogólny zarys fabuły, co w przypadku niektórych tytułów może być bardzo istotne).

Kolejna pożyteczna możliwość to szukanie nowych, ciekawych tytułów. Tak, ChatGPT nie zastąpi tutaj dobrej recenzji lub filmu na YouTube poświęconego gamingowi. Zadając pytanie np. o najlepsze nowe gry cRPG (lub dowolne inne), sztuczna inteligencja w mgnieniu oka wygeneruje całą listę propozycji, które potem możesz sprawdzić dokładniej.

Zaletą czatu będzie również to, że możesz zadawać precyzyjne pytania, np. dotyczące jakiejś zupełnie niszowej kategorii gier. Oczywiście, w tym celu można także wykorzystać Google, ale rezultaty wyszukiwania będą o wiele mniej wartościowe.

Problemy techniczne? Tutaj sztuczna inteligencja również może być przydatna

I wreszcie, ChatGPT to także doskonała metoda na błyskawiczne uzyskiwanie wsparcia technicznego. Masz problemy z grą lub sprzętem? W jakimś momencie pojawia się uporczywy bug albo też gra z jakiejś przyczyny w ogóle nie chce się zainstalować? Wystarczy zadać sztucznej inteligencji pytanie, w którym dokładnie opiszesz zaistniały problem. W zamian otrzymasz wyczerpującą informację na temat przyczyn tegoż problemu, a także na temat możliwych sposobów rozwiązania trudności. Pamiętaj jednak, że AI ma spory problem z weryfikowaniem źródeł. Jeśli więc trudność techniczna ma charakter newralgiczny, a ewentualna próba jej naprawienia wiąże się z ryzykiem np. uszkodzenia sprzętu, raczej nie opieraj się tylko na informacjach, które wygeneruje dla Ciebie AI.

Jaka jest więc użyteczność ChatuGPT w e-gamingu?

Jeżeli będziesz traktować ChatGPT jako metodę na szybkie przeszukiwanie zasobów informacyjnych internetu, AI może być bardzo przydatna. ChatGPT powie Ci o wiele więcej niż Google, zwłaszcza że (jeszcze) jest odporny na pozycjonowanie. Nie należy jednak wysnuwać z tego nazbyt daleko idących wniosków, ponieważ ChatGPT nie zastąpi człowieka ani w 100, ani nawet w 80%.

Jeżeli szukasz tylko skrótowych informacji, wtedy AI na ogół sprawdza się bardzo dobrze. Nie łudź się jednak, że tekst wygenerowany przez sztuczną inteligencję będzie równowartościowym zamiennikiem np. dla starannej recenzji czy poradnika opracowanego przez dobrego autora. Zaletą GPT jest fakt, że stanowi on rozwiązanie instant: zdumiewająco szybko jest w stanie przeszukać niezmierzone zasoby internetu, przetworzyć dostępne dane i wygenerować całkiem obszerną oraz umiarkowanie wartościową merytorycznie odpowiedź na zadane pytania. Jeśli jednak chcesz naprawdę zgłębić jakąś kwestię lub zapoznać się z przemyślaną i wartościową opinią, konieczny będzie kontakt z czymś, co zostało stworzone przez ludzki umysł, a nie przez jego imitację.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *